KAŽDÁ CEDULE JE RUČNĚ VYROBENÝ ORIGINÁL S PUNCEM KVALITY

Klasické uliční cedule, rodové erby, značení budov – každá taková cedule prochází stejným výrobním procesem. Výroba smaltovaných cedulí je poctivé řemeslo, žádná strojová výroba. Každá tabulka projde rukama klempíře, nástřikáře, grafika, šablonářky a paliče, kteří jí věnují hodiny práce.
Naše hlubočepská smaltovna je zaměřena na tradiční výrobou smaltovaných cedulí a její historie sahá až do roku 1938, kdy se jmenovala Ferrosmalt Praha.

CENA ODPOVÍDÁ KVALITĚ A NÁROČNOSTI VÝROBY

Pravé smaltované cedule nemohou být levné, ale jejich cena Vaši peněženku určitě nezruinuje. Pokud je vaší prioritou kvalita a stálost produktu, tak ta má vždy svou cenu. Pro lepší představu uvádíme cenová rozpětí pro některé kategorie našich produktů.

SE SMALTEM ZACHÁZEJTE JAKO SE SKLEM

SMALT je tenká vrstva barevné skloviny, nanesená na ocelový plech a vypálená při teplotě cca 830°C. To zaručuje nejvyšší možnou odolnost vůči povětrnostním vlivům, naprostou stálobarevnost, vysoký lesk a téměř neomezenou životnost.

PŘI MONTÁŽI CEDULÍ postupujte opatrně, jako kdybyste připevňovali například skleněné zrcadlo. Smaltovanou ceduli nikdy nepřipevňujte hřebíky nebo nýty, použijte pouze vruty nebo šrouby. K utahování vrutů nebo šroubů nepoužívejte AKU nářadí, ale vždy jenom klasický šroubovák. Vruty nebo šrouby dotahujte velmi zlehka.

Pokud potřebujete s montáží smaltované cedule poradit, neváhejte se na nás obrátit.

VYROBIT UMÍME TÉMĚŘ COKOLIV

Maximální velikost tabule je 1200 x 800 mm, ale větší plochy je možné vytvářet tak, že se k sobě poskládají jednotlivé dílčí segmenty. Cedule může mít libovolný tvar, může být rovná, vypouklá (bombírovaná) nebo s prolisovanými okraji (signovaná).

Klasické motivy vyrábíme ručním šablonováním, pro ty graficky složité (fotorealistické) používáme keramické obtisky.

Asi neexistuje motiv či velikost cedule, se kterými bychom si neuměli poradit. 

Pokud nám zašlete základní údaje o Vámi požadované ceduli, její velikost, barevnost, popis motivu, textu nebo obrázek cedule a požadovaný počet kusů, obratem vám zašleme cenovou nabídku. Rádi pro Vás vytvoříme i grafický návrh.

JAK SE VYRÁBÍ?

Každá smaltovaná cedule musí projít časově i technologicky náročným procesem od zhotovení plechového polotovaru až po poslední výpal, po kterém je smalt prakticky nezničitelný a stálobarevný. Jeho životnost se měří v desítkách let a každá jednotlivá tabulka je vlastně originálem.

Nástřik základního smaltu

Tento proces se po jednotlivých výpalech opakuje pro každou další barvu.

Vypálení základního smaltu při 790°C

I tento proces se opakuje pro každou další barvu.

Ruční šablonování

Ještě nevypálený smalt se odstraňuje kartáčkem přes šablonu tak, aby zůstal zachován pouze požadovaný motiv.

CHYBÍ VIDEO

Finální vypálení smaltované cedulky při 830°C

Počty vypálení se liší podle počtu barev a náročnosti motivu. Každá tabulka musí projít nejméně trojím vypálením. Všimněte si, jak se chladnutím mění barvy cedulí.

CHYBÍ VIDEO

Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit téměř jakoukoliv smaltovanou ceduli do rozměru 1500 x 850 mm, a to i ve větších objemech.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Vaši představu o velikosti, barvě a stylu cedule s Vámi rádi projednáme. Před zahájením vlastní výroby Vám také můžeme zaslat grafický náhled ke schválení.